Geoblog.pl    Boyadel    Podróże    Moskwa - Kaukaz    Przygotowania
2018

Przygotowania

Polska, Warszawa

Powrot do Rosji po roku. Czym mnie zaskoczy ten kraj tym razem? Wlasciwie wiem, czego mozna sie spodziewac, ale jednak zawsze jest ten dreszczyk emocji. Tym bardziej, ze w tym roku zamierzam odwiedzic pare przepieknych miejsc w gorach Kaukazu.
W tym roku odpowiednio wczesnie zalatwilem wize w centrum wizowym w Poznaniu. Trwalo niecale 10 dni zalatwienie wizy do "niebezpiecznej republiki" i wiza byla do odebrania. Nie musialam jak rok temu blagac konsula w konsulacie rosyjskim, poniewaz nie bylo zadnych opoznien w przygotowaniach. Blilety lotnicze kosztowaly troche wiecej niz przypuszczalem.Kupione na stronie LOT-u. Do Moskwy z Warszawy ok. 1000 PLN. Z Moskwy do Makhackaly ok. 1100 PLN na osobe kupione w liniach rosyjskich NordStar. Myslalem jednak, ze w Rosji sa ceny biletow bardziej przystepne, ale pomylilem sie zresza tak samo jak pomylilem sie do innych cen, ktore w tym roku zobaczylem na produktach w sklepach. 3 dni przed wylotwm zalapalem zapalenie oskrzeli, antybioty, fatalne samopoczucie, ale szto dielat? Nada letiet.
Oczywiscie nie bylbym soba, gdybym, nie zapomnial czegos. Tym razem nie wymienilem na czas waluty. Wymienilem ja dopiero za bramkami na lotnisku po bardzo kiepskim kursie ok. 0,08 PLN. Dolary po 4,7 PLN. Przeplacilem :-(.

Zasoby: 80 wpisów80 6 komentarzy6 1443 zdjęcia1443 0 plików multimedialnych0

17.04.2019 - 25.04.2019